ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
موبایل*
 * ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط استفاده از خدمات ما  و سیاست حفظ اسرار  است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
موبایل*
 * ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط استفاده از خدمات ما  و سیاست حفظ اسرار  است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

کفش مناسب خود را چگونه انتخاب کنیم؟

انواع کفش
همه ما این ضرب المثل رو شنیدیم که پا قلب دوم ماست از این رو یکی از تجهیزاتی که خیلی از ما ها تو سفر های طبیعت گردی یا کوهنوردی به اون نیاز داریم و مناسب بودنش از اهمیت بالایی برخورداره، داشتن یک کفش مناسب است. که انتخاب درست آن باعث ایجاد راحتی و آرامش در طول سفر میشه، ولی به علت وجود مارک های متنوع، تنوع گوناگون ( بسته به کاربرد ) و از همه مهتر قیمت بسیار بالااش معمولا در حین خرید کمی سردرگم میشیم.
این مقاله کمکتون میکنه تا اطلاعات مناسب و کافی درباره کفش های مختلف بدست آورید. تا بتونید یک خرید مناسب از کفش داشته باشید.
اول از همه این رو در نظر داشته باشید که انتخاب یک کفش مناسب به ویژگی های بدنی و نوع فعالیت شما بستگی داره از این رو در انتخاب کفش، جنسیت، وزن، نوع فعالیت، مدت فعالیت و شرایط محیطی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر قصد پیمایش های چند روزه کوهنوردی در مسیر های برفی را دارید به کفش هایی با عایق های حرارتی مناسب و ضد آب نیاز دارید و همچنین لازم است که کفشتون قابلیت نصب کرامپون یا یخ شکن را داشته باشد. یا اگر قصد پیمایش در مسیر های سنگلاخ را دارید شما نیازمند کفش هایی هستید که دارای لژ های محافظ دور کفش ( لایه محافظ معمولا سیاه رنگی که از بالای لایه زیره کفش به ارتفاع حدود 3 تا 5 سانتی متر قرار دارد ) است که از پارگی کفش در محیط جلوگیری میکند. همچنین برای مسیر های طولانی نیاز به کفش هایی با تنفس پذیری بالا و زیره های مقاوم هستید.
حالا میخواهیم انواع مختلف کفش های را بسته به کاربردشان معرفی کنیم.
کفش ارتفاع:
مناسب جهت  مسیر های برفی و یخ زده، پیمایش های عموما در ارتفاع بالای 4000 متر.
کفش های بک پکینگ:
مناسب جهت  مسیر های سنگی، برفی سبک، ناهموار، شن اسکی های سبک، پیمایش های عموما چند روزه.
کفش ترکینگ:
مناسب جهت  پیمایش های در مسیر های ناهموار با آب و هوای متعادل (بیشتر مناسب برنامه های کوهنوردی یک روزه ).
کفش های هایکینگ: مناسب جهت  پیمایش هایی در مسیر های عموما هموار که معمولا در آب و های خشک و صاف انجام میشود.
انواع کفش
انواع کفش
انواع کفش
انواع کفش
تفاوت کفش های بک پکینگ و ترکینگ در زیره ها و ساق کفش هاست کفش های بک پکینگ به خاطر استفاده در سفرهای چند روزه در مسیر های ناهموار به همراه کوله پشتی های ستگین، دارای زیره ای محکم تر و ساقهای بلند تر نسبت به کفش های ترکینگ و هایکینگ هستند.
در تعریف کفش های هایکینگ میتوان به این موضوع اشاره کرد که این کفش، ساده ترین کفش طبیعت گردی می باشد. ولی این نکات را در نظر داشته باشید که اگر از یک کفش، خارج از کاربرد اصلی اش استفاده کنید امکان کم شدن طول عمر کفش و در برخی شرایط باعث ازبین رفتن کفش در طول مسیر و یا آسیب به فرد میشود.
 
انواع کفش
از مهمترین نکات در سایز کردن کفش، نحوی سایز کردن و شرایط ان است که مد نظر داشته باشید  همیشه کفش را با جوراب مناسب که اغلب پشمی یا بافت مصنوعی است امتحان کنید. ( این نکته را در نظر داشته باشید که جوراب نخی باعث ایجاد تاول در طول مسیرهای پیاده روی میشود. )  ابتدا کفش را بپوشید و قبل از آنکه بند های آن را ببندید، پای خود را کمی جلوی برده  تا انگشتانتان به نوک کفش برخورد کند. پنجه پای شما باید در این حالت کاملا آزاد باشد و شما بتوانید تمام انگشتانتان را به راحتی خم و راست کنید. همچنین در این حالت حدفاصل پشت پای شما تا پشت کفش حداکثر به اندازه یک انگشت سبابه فضا وجود داشته باشد.
 برای بستن بند کفش، قوزک پای خود را به انتهای کفش بچسبانید اول بند روی کفش را به مقدار مناسب نه خیلی سفت و نه خیلی شل ریگلاژ کنید. سپس بند های روی ساق پا را ببندید در این حالت نیز باید یک انگشت سبابه یا 1 سانتیمتر فضا بین انگشتان پا تا سر کفش وجود داشته باشد کفش خود را در فروشگاه مقداری امتحان کنید از پله ها بالا پایین بروید و از سطح شیب دار فروشگاه استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اگر کفش خود را محکم بسته اید ولی هنوز فضای خالی در بالای پای خود احساس میکنید میتوانید با کفی های مناسب حجم خالی را پر کنید. در غیر این صورت این حجم خالی در پیمایش ها برای شما دردسر ساز خواهد شد. بی پروا با کفش جدید خود پیمایش آغاز نکنید کمی با آن را در محیط های شهری رفت و آمد کنید تا به مشکل برخورد نکنید.
در آخر این را در نظر داشته باشید که کوه و طبیعت با زبان خودشان با شما سخن میگویند از تجربیات دیگران استفاده کنید تا این زبان را یاد گرفته و به آرامش برسید.

ارسال پاسخ